Strefa komfortu

Strefa komfortu – jak przekroczyć własne granice i poczuć szczęście?

Zależy Ci na tym, aby każdego dnia się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty? Niestety nie da się tego osiągnąć, nie wychodząc ze swojej strefy komfortu. Pokonanie własnych słabości i lęków to najlepszy przepis na rozwój i szansa, aby poczuć ogromną satysfakcję z podejmowanych działań. Czym właściwie jest strefa komfortu? Jak przekroczyć własne granice i osiągać wyznaczone cele? Poznaj kilka cennych wskazówek!

Czym jest strefa komfortu?

Zastanawiasz się, czym właściwie jest wspomniana strefa komfortu? Można powiedzieć, że to stan, w którym jest Ci wygodnie, nie czujesz potrzeby, aby cokolwiek zmieniać, nie masz ochoty na nowe wyzwania, nie odczuwasz lęku. Wyrwanie się z ustalonej rutyny, która daje Ci poczucie bezpieczeństwa i wygody to właśnie wyjście ze strefy komfortu. Warto to robić, aby poszerzać swoje horyzonty i zdobywać nowe doświadczenia. Oczywiście nie chodzi o prowokowanie sytuacji, które są dla Ciebie niebezpieczne.

Co daje wyjście poza strefę komfortu?

Wiele osób po prostu nie chce wychodzić ze swojej strefy komfortu – jest to zrozumiałe. Dlaczego właściwie masz zmieniać swoje codzienne przyzwyczajenia, nawyki i dobrze znaną przestrzeń, w której czujesz się bezpiecznie? Pozostanie w strefie komfortu i brak chęci do próbowania nowych rzeczy, zdobywania nowych doświadczeń i poznawania świata z pewnością nie doprowadzi Cię do sukcesu.

Nie będziesz mógł się rozwijać, jeśli nie będziesz robić kroków w nieznane i nie podejmiesz ryzyka. Wyjście ze strefy komfortu to szansa na rozwój, który jest w życiu najważniejszy. Pokonywanie swoich ograniczeń przynosi satysfakcję i buduje pewność siebie.

Jak przekroczyć własne granice?

Chcesz wiedzieć, jak przekroczyć własne granice? Jak nauczyć się radzić sobie ze stresem i obawami przed nieznanym? Najpierw zastanów się, czego właściwie się boisz i jakie są Twoje ograniczenia. Następnie wyznacz sobie cel – chodzi o oswojenie się z uczuciem dyskomfortu, który zawsze będzie Ci towarzyszył, gdy postanowisz wyjść poza swoją strefę komfortu. Rób to tak często, jak tylko możesz. Zobaczysz, że w pewnym momencie strach zniknie, a nowe doświadczenia staną się dla Ciebie źródłem ogromnej satysfakcji.

Stosuj metodę małych kroków, nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę. Ciesz się tym emocjonującym procesem, doceniaj każde swoje osiągnięcie i krok w stronę rozwoju. Pamiętaj, że porażki są normalne i traktuj je jako lekcje. Wyciągnij wnioski i idź do przodu!

Jak wyjść z treningowej strefy komfortu?

Trening jest jedną z Twoich pasji? W takim razie z pewnością wiesz, jak ogromne znaczenie ma wychodzenie ze swojej strefy komfortu w kontekście treningu. Nie zbudujesz świetnej sylwetki, pozostając w swojej „bezpiecznej” strefie. Na każdym treningu musisz pokonać samego siebie – podnieść większy ciężar niż na poprzednim treningu, zrobić większą ilość powtórzeń lub wykonać zupełnie nowe ćwiczenie. Jedynie w ten sposób możesz osiągnąć swój cel sylwetkowy.

Jeśli szukasz miejsca, w którym będziesz mógł pracować nad swoją sylwetką i pokonać swoje słabości, koniecznie poznaj ofertę siłowni Calypso na stronie: https://www.calypso.com.pl/. To fantastyczne miejsce dla każdego miłośnika sportu i rozwoju!

Nastepny artykuł

Ważne

Depresja
pół chorobowy stanowi jeden z najczęstszych stanów patologicznych spotykanych w całej medycynie. Choroba ta dotyka ludzi w różnym wieku, niezależnie od płci czy statusu

ZAINTERESUJE CIĘ