Sposoby na relaks

Oaza spokoju we własnym domu – najlepsze sposoby na relaks

Czy wiesz, że połowa Polaków uskarża się na objawy związane z przewlekłym stresem? Nawet 70% wszystkich wizyt lekarskich jest spowodowanych stresującym trybem życia. Okazuje się, że najczęściej borykają się z nim mieszkańcy wielkich miast, a im wyższe stanowisko pracy zajmują, tym jest on bardziej spotęgowany. Niwelowanie stresu jest konieczne, ponieważ ten jest przyczyną większości diagnozowanych chorób, zaczynając od grypy, kończąc na zaburzeniach płodności, a nawet chorobach onkologicznych. Dom jest idealnym miejscem, aby odprężyć się po ciężkim dniu.

Domowe SPA

Twoja łazienka może zamienić się w profesjonalne SPA. Wystarczy, że do wanny nalejesz gorącą wodę, dodasz sole do kąpieli i naturalne olejki eteryczne. Taki relaks powinnaś sobie fundować nawet kilka razy w tygodniu, a kąpiel powinna trwać co najmniej 20 minut. Jeśli w łazience zapalisz zapachowe świece i włączysz ulubioną muzykę albo kojące odgłosy natury, szybko poczujesz, jak stres całodziennego gonitwy odchodzi w zapomnienie.

Seans filmowy

Na pewno potrafisz wymienić co najmniej kilka tytułów ulubionych filmów. Po trwającym „wyścigu szczurów” w pracy możesz włączyć jeden z nich. Co ciekawe, oglądanie telewizji jest jednym z najczęściej wymienianych przez Polaków sposobów na spędzanie czasu wolnego.

Aktywność fizyczna

Lockdown wywołany pandemią koronawirusa doskonale pokazał nam, że we własnych „czterech kątach” z powodzeniem można urządzić strefę fitness. Lubisz jogę? A może wolisz ćwiczenia gimnastyczne z gumami oporowymi albo trening na macie? Bez problemu zrealizujesz taką aktywność we własnym salonie. Warto realizować ją każdego dnia przynajmniej przez 30 minut. Efekty zobaczysz bardzo szybko i nie chodzi tu tylko o relaks, ale również korzystną zmianę Twojej sylwetki.

Zaproś znajomych

Kawa z przyjaciółką, wieczór z grami planszowymi w roli głównej, a może szalone tańce na salonowym dywanie? Przygotuj pyszne przekąski, zrób kolorowe drinki i baw się z zaproszonymi gośćmi, nie myśląc o codziennych troskach. Takie sposoby na relaks wymagają nieco zaangażowania, natomiast dodają energii i pozwalają generować ogromną dawkę hormonu szczęścia.

Dlaczego trzeba się relaksować?

Musisz wiedzieć, że wyciszenie i powrót do harmonii Twojego umysłu ma ogromne znaczenie, jeśli uwzględnisz codzienne funkcjonowanie organizmu. Należy podkreślić, że odprężenie wpływa tak samo pozytywnie na duszę, jak i ciało. Dzięki doskonale dobranym metodom codziennej relaksacji dochodzi do całkowitej regeneracji, a ciało zaczyna wytwarzać nową energię. Rozluźnienie ma uzdrawiającą moc, ale trzeba wiedzieć, jakie jego formy wybrać. Zawsze powinny być one dobrane w sposób subiektywny, uwzględniający indywidualne potrzeby. Nie zawsze naszą bolączką jest stres, zmęczenie można przecież odczuwać również fizycznie. Dom jest idealnym miejscem na odprężenie. To miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie, dom jest naszym azylem i optymalną, prywatną strefą komfortu. Nawet niewielka przestrzeń, ale urządzona zgodnie z własnym gustem i wymaganiami, pozwala stworzyć idealne warunki do wypoczynku.

Nastepny artykuł

Ważne

ZAINTERESUJE CIĘ